Діаріуш або тиск слова

July 21, 2014

Про сорти людей

Filed under: Московія, Політологія — maksymus @ 00:27

 
Збитий російськими терористами малайзійський літак знову унаочнив глибоке провалля між двома людськими світами, між нормальним, відкритим світом і світом тотальної брехні, а значить і супровідної конспірології. Ми знову маємо можливість з огидою спостерігати, як в закритому і крученому російськомовному просторі працює інформаційна машинерія, штампуючи все нові версії, які вже переплюнули історії про розіп’ятих хлопчиків, іспанських диспетчерів, зміну курсу, несвіжі тіла, і які за своєю цінністю дорівнюють білому шумові. Вражає огидністю розрахунок на простодушність і довірливість аудиторії, але водночас і на відсутність у неї взагалі будь-яких моральних орієнтирів для оцінки найвигадлівіших побудов.

 
Peter Broelman MH17 looking for clues. (Є зачіпки? — Ще ні.)   David Fitzsimmons (Мої руки чисті.)

Яку одну тему останніх днів узяти б за приклад граничної відрубності? Виберу отаку. В ці дні світової жалоби за загиблими пасажирами борту MH17 гинуть під обстрілами десятки жителів Донбасу. Хіба ціна їхнього життя менша за життя голландців? — запитує кожен другий російський сердобол, якому це «нерозв’язне» питання люб’язно підказало кремлівське телебачення, сподіваючись таким чином розмазати трагедію й забалакати її, перевести в сферу «свій»-«чужий». Конспірологічна відповідь пересічної людини з твердим переконанням про расову, етнічну й іншу нерівність знаходиться одразу: якщо згадують переважно про одних, то це тому, що їхня цінність якимось чином вища за цінність других.

Не тому! Людська цінність тих, хто гине на землі і від рук тих самих російських терористів, і від бойових дій українських військ, зі стороннього погляду абсолютно однакова. І справа не в розділенні на сорти, як любить малювати заздрісна уява завжди зневажених і скривджених. Справа в тому, що в пасажирів літака не було вибору, вони випадкові жертви чужої війни. Загиблі ж в той самий день українські військові, російські бойовики, мирні луганчани чи донеччани, всі залучені у військові дії люди, жертви не випадкові, вони мають історію потрапляння в конфлікт, мають вибір, добре попереджені про небезпеку щохвилини загинути, і тим не менше, беруть участь у бойових діях на свій страх і ризик. Саме наявність вибору і його відсутність створює разючу відмінність, а не буцімто різні сорти людей різних країн.

 
Rick McKee Russian King Kong. (Російській Кінґ-Конґ)   Nate Beeler Russian Fingerprints (Російський слід.)

У світі вільного вибору це розуміють. І добре розуміють, що випадковий літак був збитий над Донеччиною тому, що держава-терорист постачала бойовикам, які тероризують реґіон сусідньої країни, складні ракетні комплекси.   І у світі вільного вибору тепер постав ще один вибір, як реаґувати на кремлівський режим, злочини якого тепер стосуються не тільки українців, а й їх самих. Хотілося б, щоб відповідь не забарилася.
 

8 Comments »

 1. Прикро, що в мережевих баталіях українські учасники досить рідко нагадують російським сердоболам про жертви чеченської війни. А варто було б згадувати щоразу, щойно ватник заїкнеться про жертви серед мирного населення.

  Comment by irengloria — July 21, 2014 @ 03:48

  • Проти таких згадок існує проста нейтралізація: якщо ми колись були погані, то ви тепер хочете бути теж поганими? (Зрозуміло, себе ні хвилини не вважаючи поганими.) Або складніші ідентичнісні конструкції про відмінність між будівниками ісламської республіки на Кавказі та «православним воїнством».

   При цьому непорівняними є навіть найстрашніші кадри зі звільнених українським військом територій, де вже сидять бабусі на лавочках, проходять суботники, відновлюється нормальне мирне міське життя, зруйноване російськими терористами.

   Comment by maksymus — July 21, 2014 @ 08:21

   • Зрозуміло, але оскільки там жертв було значно більше, то нейтралізація не працює: виходить, ватники самі визнали, відносно недавно росіяни були значно гіршими, ніж українці тепер.

    Comment by irengloria — July 21, 2014 @ 14:27

    • Я бачив у мережі багато діалогів, де такому ватнику згадували про Чечню. Один відповідав, що не підтримував дії Кремля в Чечні, другий, що чеченців відпустили, але це вони повторно напали на Дагестан, треті взагалі вирішували, що раз порівнююте донеччан з чеченцями, то визнаєте їхнє право на визвольну боротьбу, як пригніченого народу Лугандону. І це цілком може бути одна і та сама людина з усіма цими переконаннми водночас, які витягаються з мішка при нагоді.

     Comment by maksymus — July 21, 2014 @ 16:26

  • Мережеві баталії з громадянами РФ позбавлені змісту, це марна трата часу.

   Comment by pav1o — July 21, 2014 @ 08:37

   • так

    Comment by bridgeur — July 21, 2014 @ 09:52

   • Я саме це збиралася написати. Повністю згодна.

    Comment by tin_tina — July 21, 2014 @ 13:47

   • Звісно, однак троллям найкраще затикати рота за допомогою влучної відповіді – скжімо, сердоболам постійно нагадувати про Чечню.

    Comment by irengloria — July 21, 2014 @ 14:36


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Website Powered by WordPress.com.

%d bloggers like this: