Діаріуш або тиск слова

October 17, 2020

Злива в Києві

Filed under: Київ, Розваги, Різне — maksymus @ 21:13

 
Пару тижнів тому вперше з’їздив у Межигірря. Страуси! Тепла неділя жовтня, приємний день, народу — не проштовхнутися. Чудово прогулявся по цьому величезному помістю, забавній пам’ятці українській версії виборчої аристократії. Що мене особливо вразило в цьому царстві марнотратства, — крім страусів, звісно! — це дбайливо продумана технічна частина. На величезній площі розміщено поля для ґольфа, озера, ліси, пагорби і спуски до штучного Київського моря. Всюди, всюди розумно розташовано ретельно продумані гідротехнічні системи водовідведення, якісь криті канавки, стічні труби, стіни й ґабіони. Про їх абсолютно практичну необхідність відомо кожному, хто хоч раз відпочивав на Дніпрі вище Вишгорода і спостерігав, як у воду падають цілі шматки піщаних гір.

А нічогенька сьогодні злива була в Києві! Цілий день з неба виливалося те, що ощадливо накопичилося за сухе літо. Вийшов на Русанівку прогулятися під дощем, так ледь не змило потоками брудної води, що неслися від висоток у канал, лякаючи качок. Нещодавно там місцевість трохи осучаснили, проложили обабіч каналу красиві доріжки з плитки, що замикають Русанівку в два кільця, але водовідведення чомусь залишили на тому ж рівні, на якому воно було під час створення цього штучного острова понад півстоліття тому. Так, Києву явно не вистачило коштів на тих майстрів, котрі розпланували Межигірря. Воно і зрозуміло, куди вони пішли.


 
* * *
 
І на додачу — ні, не злива, і не страуси — муфлон. Сумний муфлон, поважний мешканець Межигірря. (На жаль, фото муфлона не вийшло, тому просто козел з клітки поруч.)
 


Межигірря, жовтень 2020

 
 

3 Comments »

  1. Помітив, що помилився з фоткою, поставив сусідню, але вже не виправлятиму.

    * * *

    На цьому ж тижні після півстолітнього зберігання в підвалах для публіки відкрили частину колекції мармурів сімейства Торлонія. Серед інших зображення козла, друга половина 1 ст. до н. е., з головою, яку в XVII ст. реставрував Джанлоренцо Берніні:

    Comment by maksymus — October 17, 2020 @ 21:30

  2. Максиме, з днем народження! Натхнення, наснаги, здійснення мрій!

    Comment by criticalthinkerua — October 21, 2020 @ 14:48


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

%d bloggers like this: