Діаріуш або тиск слова

October 29, 2019

Нова тисячогривнева купюра

Filed under: Інформація, Різне — maksymus @ 20:24

 
Про вибір постаті Володимира Вернадського для нової купюри майже не сперечаються. Мабуть, це правильно. Таким чином банківські працівники наче беруть участь в опитуванні про видатних українців, водночас створюючи суспільну впізнаваність. Свого роду самопідживлюючий процес.

Колись у ЖЖ я проводив власне опитування, і ще тоді відмітив забавну залежність: майже всі перші, на думку учасників, постаті вже мали свої персональні купюри. Випадав з ряду саме Вернадський. При цьому завершальне обмежене опитування з обраних постатей дещо поміняло порядок, хоча воно, на мою думку, менш надійне, адже дуже залежало від настрою тодішніх тимчасових телевізійних дискусій.

Можна навіть спробувати спрогнозувати, чиї обличчя з’являтимуться на грошах при пришвидшенні інфляції: Петро Могила, Патон, Гоголь, Бандера, Стус, Котляревський, але навряд чи пропонований під ювілейний рік Куліш. Хтось з них неодмінно з’явиться на наступній купюрі в 2000 гривень.


Нова банкнота номіналом 1000 гривень з портретом Володимира Вернадського (Національний банк, 25 жовтня 2019)

 

8 Comments »

 1. Мавроді

  Comment by robofob — October 29, 2019 @ 20:29

 2. Було б непогано, якби тисячогривневу банкноту запустили років чотири тому, з портретом Бандери, щоб потроллити росіян :)

  Comment by criticalthinkerua — October 29, 2019 @ 22:47

  • Це ж і чотири роки тому було неможливо, з огляду на пострадянські настрої населення, що добре проявилися на останніх виборах, та й настрої верхівки. Згадайте вже класику обмовки: «Цинічні бандери».

   Comment by maksymus — October 30, 2019 @ 06:35

 3. Цікавий список імен, тільки дивує, чому там немає Петлюри. Якщо проглянути еволюцію того, як нас називала росіяни, то між “мазепинцями” і “бандерівцями” були ще “петлюрівці”.
  За незалежної України з іменами лідерів якось не дуже складалося. “кравчучки” і “кучмовози” – це взагалі не люди, значно краща ситуація з “порохоботами”. А “зелені чоловічки” – це як передвісники Зеленського.

  Comment by victorpolyanko — October 30, 2019 @ 13:06

  • Петлюра був 31-й у згаданому першому опитуванні в ЖЖ. Цікаво, що він також опинився на 31-му місці в моєму опитуванні наступного року на сайті. Тобто не увійшов в остаточну п’ятнадцятку ні в першому, ні в другому.

   Основний принцип обидвох опитувань — не включати ще живих видатних українців. Тому що для справжньої оцінки сучасників має пройти час.

   Comment by maksymus — October 30, 2019 @ 14:27

 4. “Про вибір постаті Володимира Вернадського для нової купюри майже не сперечаються”.
  Щось не схоже.

  Comment by TheDarkMax2 — October 30, 2019 @ 15:25

 5. При всій повазі до Вернадського як науковця і організатора науки, ліпити з нього українця несерйозно. У своїх щоденниках він не раз показував скепсис та іронію щодо української ідеї загалом, ще й іноді дозволяв собі, наприклад, “тролити” тодішніх чиновників, коли ті пробували з ним говорити українською.
  Втім, саме таке відношення і зараз є мейнстрімом у владі…тож поява його саме зараз на (поки що) найдорожчій купюрі видається закономірною…

  Comment by Микола — October 31, 2019 @ 19:59

  • Ідентичність Володимира Вернадського не була чимось особливим для того часу. (Дуже влучна характеристика: «між російським і українським берегами».) Майже такі ж погляди мав П. Скоропадський. Так само, як і на ставленні до Вернадського, на ставленні влади до постаті гетьмана Скоропадського чудово перевіряються їхні погляди на українську державність.

   Comment by maksymus — October 31, 2019 @ 20:20


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

%d bloggers like this: