Діаріуш або тиск слова

November 17, 2018

Поміняв паспорт

Filed under: Життя, Різне — maksymus @ 11:00

 
Cтав щасливим власником новенького паспорта у формі ID-картки. Тобто тримачем, бо власником цього пластикового документа залишається Україна, про що на картці зазначено особливо.

Менший розмір і пластик замість паперу є негайною очевидною зручністю. Проте одразу проявилися й недоліки. Це, все-таки, Україна і її власність, тож без додаткового папера з печаткою на папері не обішлося — поки установи не обладнані зчитувачами при потребі треба докладати прописку, сором’язливо названу реєстрацією. Така потреба виникала негайно в тих кількох фінустановах, в яких на всяк випадок уже перереєстрував документ. А обов’язковий окремий аркуш A4 навряд чи можна назвати покращенням.

Ще один недолік у тому, що нова картка конфліктує з банківськими. Через це доведеться виймати безконтактні з обкладинки, чого раніше міг не робити. Навряд чи можна назвати плюсом і те, що термін дії картки обмежений десятьма роками, після чого доведеться платити за перевипуск.
 

 

4 Comments »

 1. Ну, все ж таки десятирічний термін дії має певний сенс, адже якщо остання фотка вклеюється в 45 років, і далі паспорт використовується до глибокої старості, то для пенсіонерів роль фото в паспорті нівелюється.

  Comment by criticalthinkerua — November 17, 2018 @ 13:53

  • Зате роль грошових витрат пенсіонерів на перевипуск не нівелюється. Гадаю, з нашим соціалістичним мисленням урядовців невдовзі з’являться і субсидії на заміну паспорта, і виїзні команди паспортистів (багато пенсіонерів не продовжуватимуть просто тому, що неходячі).

   Comment by maksymus — November 17, 2018 @ 15:26

   • Долучився свого часу шляхом громадського тиску до подолання “соціалістичного мислення”, яке виражалося у відсутності підстави для обміну книжечки на картку “за бажанням” заявника (не вистало мовляв біомасі такі права давати, так усі почнуть міняти).

    Comment by magner58 — November 24, 2018 @ 01:21

    • Коли оформлював папірець з пропискою/реєстрацією, один з відвідувачів установи побачив картку і теж захотів. А його одразу запитали про підстави, без яких міняти не можуть. Те, що з першого листопада підстави заміни офіційно не потрібні, там ще не знають, не було роз’яснень.

     Comment by maksymus — November 24, 2018 @ 05:11


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: