Діаріуш або тиск слова

June 15, 2018

Не думати про дороги

 
Потрапляю в якісь опитування суспільної думки дуже нечасто. Але якщо вже потрапляю, то стаю наче руйнівником опитування. Адже питання в них звичайно складають для з’ясування якихось певних проблем, з огляду на усереднену аудиторію, тому завжди випускають незначущі для себе відповіді. Для мене ж це означає відсутність потрібних варіантів.

От і цього разу опитування про стан автодоріг. Що я про це думаю? Чи задоволений? Як оцінюю роботу «Київавтодору»?

А я взагалі про автодороги не думаю. Автомобілем не їжджу, з громадського транспорту користуюся переважно метрополітеном, тому питання якості київських автодоріг перебуває для мене на далекій-далекій периферії уваги. Звісно, абстрактно розумію важливість якісного сполучення для розвитку економіки міста, але це опосередковане розуміння без особистої залученості ніяк не тягне на вироблення власної думки про роботу відповідних служб.

І нещасному волонтеру довелося зависати на кожній моїй відповіді, бо таких варіантів в опитувальному листі взагалі не було передбачено. І мені незручно, що випадаю з середнього набору, і збирачам доводилося підганяти відповіді під стандартні, що напевно псуватиме результат. Нарешті, всі були задоволені, коли на останнє запитання про те, чи заважали мені ремонтні роботи, я відповів твердим «Ні!», але знов-таки, тільки тому, що взагалі не звертаю на автодороги увагу, а не через потрібну для значимої відповіді залученість.
 

8 Comments »

 1. А хто проводив опитування? Якщо в анкеті не передбачена графа “інше”, це часто означає, що соціологи просто недопрацювали. Тому варто не соромитись, що ви нетиповий респондент, а натякнути волонтерам, що анкета має бути якіснішою. Зрештою, типовість нерідко перебільшується, тож результат псуватиме якраз не оригінальність, а підгонка відповідей під типові. А от нормальне опитування може виявити, що “нетипових” досить багато. Наприклад, знайдеться багато пенсіонерів, яких стан автодоріг зачіпає ще менше, ніж вас.

  Comment by criticalthinkerua — June 15, 2018 @ 23:43

  • Зрозуміло, що недопрацювали. Проводили якісь недержавні організації, щоб одержати дані про ставлення населення до зміни політики міста щодо ремонту доріг, у припущенні, що це всіх торкається так чи так. А пенсіонерів, які про все мають думку та безкоштовно їздять у транспорті, особливо. Збирали дані волонтери з бейджиками. Я їм одразу сказав, що звернулися не за адресою, але ті, мабуть, хотіли чесно відпрацювати випадкову вибірку, тому вимушено їли кактус.

   Comment by maksymus — June 16, 2018 @ 07:22

 2. Пересідайте на велосипед! :)

  Comment by drewndia — June 18, 2018 @ 21:06

  • Хоча ідея екологічного і здорового пересування мені сама по собі подобається, чомусь зовсім не сприймаю естетику сучасного велосипедного руху. Краще улюблений пішкарус. :-)

   Comment by maksymus — June 18, 2018 @ 21:29

   • Ні, ну пішкарус — то святе! А що з велосипедним рухом не так?

    Comment by drewndia — June 19, 2018 @ 14:09

    • Як пішоходові, мені збоку здається, що всюдисуща мода наче перетворила дорослих велосипедистів на свого роду закритий клуб з певним стилем і нормами поведінки. Мода дивним чином міняє конструкції велосипедів, диктує одяг і захисне спорядження. Можливо, мають пройти ще роки, поки цей клуб стане не дивакуватим, на кшталт вейперів чи веґанів, а звичайним явищем.

     Comment by maksymus — June 19, 2018 @ 15:29

     • Не розумію. Я бачу дуже різних. Конструкції ті самі, може хіба що у велосипедистів стало стало більше дорожчих моделей. Одяг і захист — усе на власний смак. Шоломи — узагалі предмет голіворів.

      Comment by drewndia — June 19, 2018 @ 23:29

      • Краще б головорів – про цілісність голови ж ідеться :)

       Comment by magner58 — November 18, 2018 @ 10:35


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Website Powered by WordPress.com.

<span>%d</span> bloggers like this: