Діаріуш або тиск слова

April 21, 2018

Озеленення біля будинку

Filed under: Київ, Розваги, Різне — maksymus @ 06:18

 
Маю давним-давно відкладувану мрію трохи озеленити й цивілізувати зовсім занедбане подвір’я своєї хрущовки. Проте з чого почати? Навіть близько не уявляю. Припускаю абстрактно, що потрібно десь замовити ґрунт чи чорнозем, вибрати саджанці дерев, кущі, трави та квіти, а потім якось поєднати всі ці об’єкти композиційно на прилеглій території за допомогою лопати та граблів. Якось так.

Пішов до житлової контори по консультацію. Там спершу злякалися, що хочу змусити їх щось робити, а коли зрозуміли, що ніяка допомога від них не вимагається, одразу дали зелене світло, сказали, що робіть усе самі, головне, не сильно розривайте теплові комунікації.

Підбити сусідів буде марною справою. Значить, доведеться все робити самотужки, роблячи всі помилки новачків. Інтернет допомагає, звісно, різноманітними комерційними пропозиціями саджанців, ґрунтів, добрив, але знайти одну фірму, що взялася б зробити все з початку й до кінця, так і не вдалося.
 

12 Comments »

 1. А воно вам треба? Перед тим, як витрачатись на озеленення, може, варто вияснити, чи не рентабельніше буде озеленити підвіконня в кімнаті? Десь читала, що кілька вазонів на підвіконні справляють на мікроклімат кімнати сильніший ефект, ніж кілька дерев, які ростуть на подвір’ї. До того ж врахуйте, що сусіди не братимуть участі в озелененні, зате принагідно залюбки братимуть участь у витоптуванні клумб, ламанні молодих дерев чи загиджуванні зробленого іншими. Мої сусіди з першого поверху зробили невеличкий квітник під вікнами, а сусід згори, намагаючись облити окропом кота, що рознявкався навесні під вікнами, в кота не влучив, але квіти постраждали.

  Comment by criticalthinkerua — April 21, 2018 @ 20:50

  • Паралельно проведу свого роду соціальний експеримент з прикладної теорії «розбитих стекол». З освітильництвом загальних сходів експеримент виявився дуже успішним; за півтора року викрутили тільки одну лампочку з шести. Зате через яскраве нічне освітлення стали менше накидувати різного сміття, тепер це преважно шматки поштової реклами, перестали залишати смердючі невинесені пакунки з відходами, а також нагидили тільки раз, що раніше було постійною бідою.

   У кімнаті вже є всі рослини, що хотів і вважав за доцільне вирощувати. А от на вулиці перед вікном мені дуже бракує кількох дерев, вирублених власниками самочинних яток. Ці дерева колись відокремлювали від сусіднього будинку. Частину яток знесли, тепер там наче вищерблений зуб і смуга витоптаної землі. Буде ще цікаво перевірити, чи витримають саджанці звичаї місцевої фауни, і як змінюватиметься мікроклімат навколо.

   Comment by maksymus — April 22, 2018 @ 04:09

   • То у вас сусіди не такі безнадійні. У нас минулого року зробили невеличкий ремонт (на який скинулась половина мешканців), але сусіди, які залишали пакети зі сміттям за дверима, так і залишають.

    Comment by criticalthinkerua — April 22, 2018 @ 12:37

    • У моєму парадному вісімнадцять квартир, проблемних (неплатники, пиятики та под.) — шість. Дуже багато нових мешканців. І люди дуже дивні. Скажімо, пояснити сусідам згори, чому не варто кидати недопалки вниз було важко. Вже менше, але інколи продовжують залітати на балкон. Якоїсь елементарної культури комунального співжиття наче треба вчити. Тому й хочеться щось зробити радикально покращувальне. Коли ходитимуть повз хоч якось прибраний газон, хочеться вірити, почуватимуться більш удома й на суспільній території, й буде ще менше сміття навколо.

     Comment by maksymus — April 22, 2018 @ 15:38

 2. Доброго дня. На прохання нашої спільної знайомої зробив репост вашого допису, багато чого порадили в коментах.

  Comment by androsland — April 24, 2018 @ 11:56

  • Процес просувається потихеньку. Замовив кільканадцять тонн ґрунту; зранку почав замість ранкової пробіжки розкидувати по «моїх» сотках (тобто тих, за які взявся). Сьогодні висадив біля входу в під’їзд два декоративні дерева. Люди проходять, хвалять ЖЕК…

   Comment by maksymus — April 24, 2018 @ 16:57

   • А хоча б наклеїти оголошення на будинку не пробували? Раптом у когось теж проріжеться ентузіазм. Та навіть якщо не дочекаєтесь допомоги, то хоча б ваші зусилля не приписуватимуть ЖЕКу, або, ще гірше, комусь із депутатів.

    Коли у моєму під’їзді сусіди скинулись на ремонт, виявилось, що на металопластикові вікна у будь-якому разі не вистачить. Оскільки в декотрих будинках комунальники міняли вікна, мій батько, як колишній чиновник, підготував звернення до місцевого депутата з проханням включити будинок у програму заміни вікон, зібрав підписи сусідів, і відніс до депутатської приймальні. За кілька місяців отримавши відписку спершу від депутата Київради, потім – від депутата ВР, він майже плюнув на це, тим більш, що все інше, крім вікон, вже було зроблено. Однак коли побачив на сторінці депутата ВР запис, де той хвалився ремонтами під’їздів у своєму окрузі, і серед іншого вказав наш під’їзд (де насправді ремонт був зроблений лише за кошти мешканців), батько відніс у приймальню новий лист з підписами від обурених сусідів і пригрозив, що якщо в під’їзді найближчим часом не поставлять нові вікна, то мешканці зроблять неабияку “рекламу” цьому депутату, який піариться на чужих заслугах. Через пару місяців у під’їзді були нові вікна, а старий пост із депутатської сторінки зник. Але пощастило, що батько вчасно його помітив.

    Comment by criticalthinkerua — April 24, 2018 @ 23:45

    • Спеціально хапати за руки перехожих не цікаво. Та коли порався, розкидуючи привезену купу, виявилося, що чорнозем раптом потрібен усім навколишнім міським садівникам. От їм і мало сенс розповідати, що це суто особиста ініціатива. Передбачливо привіз значно більше ґрунту, ніж потрібно для локального газону, тому тільки радію зменшенню обсягу. Кілька разів пропонували допомогу, обіцяли долучитися до розкидування та привезти своїх рослин. Подивимося після наступних вихідних.

     Comment by maksymus — April 25, 2018 @ 04:22

  • P. s. Чомусь посилання система з’їла. Можем повторить — http://www.facebook.com/oleg.andros.3/posts/1914206441945051

   Comment by maksymus — April 24, 2018 @ 16:59

  • Дякую. Світ не без добрих людей :)

   Comment by criticalthinkerua — April 24, 2018 @ 23:24

 3. Знайомі мабуть із “класичними” працями Євгена Коваля? :)
  http://emkoval.blogspot.com/2013/05/blog-post.html
  http://samoorg.com.ua/blog/2015/11/02/posibnik-z-pokrashhennya-svitu/

  Comment by magner58 — November 19, 2018 @ 10:22

  • Натрапляв на якісь записи, коли був у Львові й цікавився місцевими справами.

   Comment by maksymus — November 19, 2018 @ 10:44


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: