Діаріуш або тиск слова

December 24, 2017

Флешмоб на Хрещатику

Filed under: Інформація, Київ, Політологія, Різне — maksymus @ 21:02

 
Побував сьогодні на флешмобі з загадковою для мене робочою назвою.
 


«Кава на Хрещатику» (24 грудня 2017 року)

 
Гідну жалю групку молоді всіх вікових категорій чисельністю в пару сотень голів можна бачити на знімку. Походив довкола знічев’я. Подивився на симпатичні обличчя київської блоґототи. Розгублені, політично дезорієнтовані, шукаючі якоїсь авторитетної команди, вони самі не надто розуміли, нащо зібралися, але намагалися всіляко підбадьорювати себе приємними словами й фантастичними проектами наступних неполітичних акцій. Не вірю, що такі взагалі можливі, адже акція чогось варта тільки тоді, коли планується наступний крок. Підтримувати владу — нерозумно, влада сама себе вміє підтримати і без вулиці. Виходити невизначено «за все хороше» чи «проти всього поганого» не має сенсу. Жартівливий плакат російською «Порошенко — наш президент вселенной» чи принизливо перевернутий за феншуєм прапор виглядали найосмисленішою плямою на акції; принаймні, ці люди твердо знали, чого хочуть. Мабуть, щось було в моєму погляді, скупчення на шляху по-військовому розступалися, коли проходив крізь них.

Да, і каву я не люблю…
 

4 Comments »

 1. Чесно кажучи, ваш запис теж справляє не найкраще враження. Хоча, ходити на чужі акції, щоб їх обгиджувати – це логічне завершення противсіхства.

  Comment by criticalthinkerua — December 24, 2017 @ 21:48

  • Не розумію вашого зауваження. Чого б не сходити, щоб подивитися вживу на симпатичних, без дурнів симпатичних, мені людей? Чого б і не «обгидити» (тобто, перекладаю, поділитися власними одвертими враженнями)? Інколи треба й думати про наслідки акцій і проголошених політичних програм, а не стрибати. Тим і відрізняються «противсіхи», що намагаються зрозуміти наслідки тих чи тих власних політичних дій.

   Comment by maksymus — December 24, 2017 @ 21:55

   • Ваш вислів про

    > Гідну жалю групку молоді всіх вікових категорій чисельністю в пару сотень голів

    видає ваше справжнє ставлення, яке зараз намагаєтесь приховати фразою про симпатичних людей.

    А зауваження щодо противсіхів стосувалось того, що на власні політичні дії вони якраз не здатні. Будучи, по суті, політичними імпотентами, вони при цьому ще й висміюють інших. Оце вже справді гідно жалю, щоб не сказати жалюгідно.

    Comment by criticalthinkerua — December 25, 2017 @ 00:25

    • Симпатичні, і саме тому мені їх жаль і шкода через оцю їхню розгубленість. Це і є справжнє ставлення, нічого не треба більше вигадувати.

     Мені також справді сумно, що ви досі не бачите здійснення всіх застережень проти популізму, проти гри на шкоду політичної норми, як колись велася заздалегідь програшна бютівська політтехнологія під назвою «противсіхи». І тоді ця технологія призвела до катастрофи, мобілізувавши не оранжевий, а біло-голубий електорат, і сьогодні призводить до катастрофи бажання простих рішень.

     Comment by maksymus — December 25, 2017 @ 07:58


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: