Діаріуш або тиск слова

September 26, 2017

Народжені своїми

Filed under: Політологія, Розваги, Різне — maksymus @ 18:31

 
Крутиться реклама якихось кисломолочних напоїв. У кадрі дитина розглядає в мікроскоп рідину:

— Бактерії! Як їх багато! Чому вони корисні?
— Тому що теж народжені в Україні!

Перенесення політичного територіальної розуміння належності до своїх на бактерії це сильний хід. Бактерії таким присвоєнням набувають українського національного горожанства. Паралельно експлуатується визнання свого за якісне апріорі, і цей погляд водночас підтримується багаторазовим повторенням.

Але ж це бактерії, Карл! Вони не народжуються, а розмножуються, і не в Україні, а в чашках та баках. Народжені в стайні не стають кіньми.
 

3 Comments »

 1. Насправді, на кожній території в людей свій набір бактерій. Так, види у всіх людей зустрічаються однакові. Але штамми – яких може бути тисячі – у всіх різні. Навіть у однієї й тієї ж людини, яка пройшла курс антибіотиків, вже виробляються нові антибіотико-резистентні штами присутніх в організмі бактерій. Наприклад, дослідницька комадна антибіотику Біогая повинна була змінити штам бактерій, бо в тому, що раніше використовувався, була присутня резистентність до багатьох антибіотиків, яка горизонтально передавалась до інших різновидів бактерій (поганих також). Бактерії – це миттєвий доказ еволюції.

  Comment by Yulia Peace Dove — September 26, 2017 @ 20:51

  • Тоді для кожної людини мають «народжувати» свої. Але тут ідеться про типові кисломолочні продукти, які, як древній арабський кефір, чи новітні йогурти, нічим не кращі за завезені.

   Comment by maksymus — September 26, 2017 @ 21:00

   • У кожної людини свій набір бактерій. Види однакові – штами свої. Але пробіотики не замінюють власну мікробіоту людини. Пробіотики не залишаються в організмі, вони транзиторні – через тиждень-два їх вже немає. Допомогли – та пішли, а свої штами залишаються. Стосовно кращі чи ні, то це вже тема для досліджень. Хоча логічно буде додумати, що локальні штами пробіотиків будуть ближче, а отже й корисніше, для своєї мікробіоти.

    Comment by Yulia Peace Dove — September 27, 2017 @ 12:44


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: