Діаріуш або тиск слова

September 4, 2017

Одна дрібниця

Filed under: Інформація, Київ, Політологія — maksymus @ 10:08

 
Здається, кожному перехожому мало бути зрозуміло з першого ж погляду, що власникам меблевого салону на Грушевського надзвичайно пощастило одержати на свої стіни під час Євромайдану саме ці графіті.


«Ікони революції». Вуличні картинки часів Євромайдану, знищені учора орендатором приміщення. (УП, 3 вересня 2017)

Зображення вже розійшлися трафаретами на одязі й речах, стали впізнаваним символом нашого міського протесту. Будь-який підприємець, не задумуючись, знайшов би спосіб монетизувати такий несподіваний подарунок у вигляді ориґіналів, спритно просуваючи свій магазин і рахуючи прибутки.

Одна дрібниця стала на заваді — брак історичної уяви. Неісторичність українців загалом призводить повсюду до байдужого руйнування навіть найцінніших пам’яток, як були знищені заради стереотипних закладів швидкого харчування залишки древної вулицій й воріт на Майдані, як руйнують зараз розкопки на Подолі, як були спотворені написи на стінах часів Оранжевої революції.

Не став винятком і власник салону. Він дивився на цінність і просто не бачив її, як не бачать цінності в будь-яких історичних залишках і чиновники, і підприємці, і прості мешканці по всій Україні. Чого бідні — бо дурні.
 

Advertisements

6 Comments »

 1. А у мене склалось не менш прикре враження від реакції протестувальників, і особливо заяви Луценка про перевірки контролюючими органами. Якщо згадати колишні записи в майданівських спільнотах, де з гордістю відзначалось, що протестувальники не б’ють вітрин і утримуються від вандалізму, а також агітки, в яких, серед іншого, йшлось і про те, що неугодний бізнес душать перевірками і треба покласти цьому край, то важко сказати, хто більше наплював на пам’ять Майдану – власник крамниці, що знищив графіті, чи та публіка, яка тепер аплодує вандалам і Луценку.

  Comment by criticalthinkerua — September 4, 2017 @ 16:20

  • Майдани це несподівані протести проти чогось, що ніяк не розв’язується законним шляхом. Це може бути узурпація влади, це може бути отаке знищення пам’ятки, це може бути навіть незаконне встановлення пам’ятки. Справді, відомство Луценка, як і бовдур-власник з прикриттям друзів-депутатів, є також частиною проблеми нерозв’язуваності порушень законним шляхом, а не частиною рішення.

   Стихійне насильство проти салону є типовим майданівським рішенням проблеми — якщо держава не виконує своїх функцій, населення тільки таким чином може забезпечити потрібний йому результат. Те, що свавілля, лінчування та подібний всплеск насильства зрештою обертається проти всіх, це вже друге питання. Це вже питання створювання нарешті нормально працюючих інститутів.

   Comment by maksymus — September 4, 2017 @ 16:35

   • Але ж Майдан якраз і стояв за те, щоб нарешті створити нормально працюючі інституції. Навіть під час гарячих подій протестувальники намагались всіляко мінімізувати завдані збитки, причому це був один із свідомо проголошуваних принципів. Тож теперішній стихійний сплеск насильства – це якраз і є образою принципів Майдану, адже тут навіть не зроблено спроби спершу вирішити проблему в юридичній площині.

    Comment by criticalthinkerua — September 4, 2017 @ 17:08

    • За працюючі структури стояв більш-менш організований Майдан, тобто якась певна частина загального протесту проти тодішньої влади. І ця частина програла вже тоді, коли на невизначений час після опанування влади лідерами протесту були відкладені дві основні реформи — виборчої системи і судової. Та й той же Луценко на посаді прокурора це ж невеселий жарт.

     Люди, що виходять на такі стихійні акції, — погромити, продемонструвати незадоволення, — розуміють безперспективність інших шляхів. Розуміють і те, що цей разовий всплеск насильства проти несправедливості може бути тільки негайним. Причини, що зібрали протести тоді, насправді досі не зникли. Суди досі не незалежні, чиновники й їхні друзі всесильні. Але вони мають розв’язуватися так чи так, а поки проблеми нерозв’язаності проявлятимуться і через стихійні акції на вулицях, і через популізм, і через потакання чиновників вулиці з посиленням проблем, як це робиться по слідах цієї події.

     Comment by maksymus — September 4, 2017 @ 17:55

 2. Сподіваюсь, що обидві сторони вандалів будуть покарані за законом.

  Comment by Yulia Peace Dove — September 4, 2017 @ 17:58

  • Чинний прокурор уже розповів, як каратиме. Наукові інститути також відмітилися зауваженнями про виселення салону меблів.

   А от тепер, після акції, вступають у силу тіньові сторони. Друзі серед депутатів, суддів і т д.

   Comment by maksymus — September 4, 2017 @ 18:06


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: