Діаріуш або тиск слова

August 4, 2016

З яких фавел вийшли

Перенесено з ФБ.
 
“І з яких-таких фавел ви вийшли, щоб мітити будинки, де жили Косачі й Суровцеви?” “Краще б ви там 20-метрові килимки з лебедями вішали…”
Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко) ПРО ГІГАНТСЬКИХ СИНІХ ЧЕРВ’ЯКІВ, АБО ФАВЕЛІЗАЦІЮ КИЄВА. Після 2-місячної відсутности Київ перепиняє око:
1) рясним ремонтом вулиць;
2) купою, як на такий коротк…


Comments

Yevhen Bystrytsky (August 4, 2016 at 8:48pm): Чому такий сум щодо муралів: наша наука — весела: з них вийдуть сікейроси…

maksymus (August 5, 2016 at 5:37am): Так і є, — мексиканізація міського простору.

Yevhen Bystrytsky (August 5, 2016 at 8:03am): Якщо сікейроси — то геніалізація. Веселіше, похмурі патріоти!

maksymus (August 5, 2016 at 8:18am): У «Політології посткомунізму» був геніальний розділ з відсилкою до Борхеса. Тепер, через 20 років упізнаваним чином в Україні проступає навколо той «третій світ», той сфантазований Укбар зі своєїм усесвітом. Зокрема, латиноамериканізацією й на стінах.

Yevhen Bystrytsky (August 5, 2016 at 8:25am): Так, дійсно, оптимістичніше: буде геніалізація, тоді й наша земля народжуватиме своїх борхесів і сікейросів!

maksymus (August 5, 2016 at 9:58am): Цього не станеться, бо після деіндустріалізації й загального одичання, коли за замураленими стінами безпам’ятні тлен-укбарці забудуть своїх франків і лесь українок, відбудеться просто повернення у світ до-Педро, з тими самими мізерними шансами на геніїв з фавел, що й були раніше.

Yevhen Bystrytsky (August 5, 2016 at 10:29am): Шанси дає не вигадка краіни, а її онтологія. Порівнювати онтології — невдячна справа. Буття завжди власне й, сказати б, рідне, навіть якщо не є таким. Рідні країни сікейроса і борхеса не жаліються. Патріотизм не може бути сумним.

maksymus (August 5, 2016 at 11:01am): «Малоросія пляшущая, играющая и поющая» не надихає.

Yevhen Bystrytsky (August 5, 2016 at 11:39am): Навіть патріотичні острахи втрачають, коли невесело слідують умоспоглядальним іграм-вигадкам. Лише роздивився навколо і побачив замість малоросійських плясок і замальованих флавел ось такий, надихаючий власних істориків, мурал. Веселіше, панове, на вас чекають свої сікейроси.
Image may contain: tree and outdoor

maksymus (August 5, 2016 at 4:17pm): Недарма сумує Грушевський. Конструював європейську історію, а правнуки навіть після смерті комунізму опинилися беззахисні перед латиноамериканськими «сікейросами».

Yevhen Bystrytsky (August 5, 2016 at 4:33p): Він думає на відміну від грайливих беркліанців. Поява на тлі критики кивських “реалістичних муралів” в Івано-Франковську власних сікейросів:
Image may contain: outdoor

maksymus (August 5, 2016 at 4:40pm): Критика в тому, що сікейроси і є катастрофа для країни, що мала пережити такі засвоєння власного міського простору сотню років тому. Сікейроси це маркер провалювання в «третій світ», безнадійного і безглуздого на будинку Лесі Українки.

Yevhen Bystrytsky (August 5, 2016 at 9:05pm): Парадокс: представники країни третьої світової двадцятки вигадують «третій орбіус» для краін зі світової великої двадцятки! Вони все плутають, монолітно серьозні і тому святково сумні захисники найсвятішого. Веселіше, панове, адже «провалля» третього світу, виявляється, не таке вже й сумне. Вперед до справжнього третього орбіусу: там живуть сікейроси і створюють вигадки борхеси. Малюйте мурали!

maksymus (August 6, 2016 at 5:54am): Веселіше жити в своєму міському просторі, що не потребує повторного засвоєння таким варварським чином для жителів фавел, про що добре зауважує Забужко. Там, де своїми є не тільки муралисти, але нормани фостери.

Yevhen Bystrytsky (August 6, 2016 at 7:06am): “Веселіше жити в своєму міському просторі, що не потребує повторного засвоєння таким варварським чином для жителів фавел”. Так живіть у такому просторі. Тигри також мають бути синіми, щоб не було потреби іх повторного перефарбування. Щоб весело жити з таким тигром, ми малюємо мурал. А той, хто стоїть осторонь, не має казати “ми”. І нам.
 

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

%d bloggers like this: