Діаріуш або тиск слова

December 4, 2014

Цифри на пам’ять

Filed under: Політологія — maksymus @ 08:06

 
Через рік будь-які події, навіть особистого життя, пригадуються вже тільки за великим рахунком. Пригадуєте Євромайдан? Безкінечно довготривалий, з численними злетами надії й розчаруваннями тоді, тепер злився в одну мить, в одну зиму, в подію, що має свою повіствувальну логіку, зав’язку, кульмінацію й завершення. Звалення Леніна на Хрещатику чи розстріл Небесної сотні стають реперними точками для пригадування й конструювання цілісного наративу, зовнішньою шкалою для особистих побутових спогадів.

І наступна весна була давно. Пам’ятаєте анексію Криму? Штурм «зеленими чоловічками» військових частин, появу народних губернаторів, так званий референдум… Про референдум уже згадують навіть без лапок, наче він був справжній, і його цифра була приблизним відображенням настроїв населення. Загальна цифра вже стала елементом великої політики й виправдовування анексії. Хто пригадуватиме, як ці ціфри з’явилися?

На це забуття обставин і розраховували організатори видимості всенародної підтримки в Криму. Але дурні й ліниві виконавці залишили в цілком офіційно озвучених цифрах однозначні свідчення, що ніхто нічого насправді не рахував, що результати просто були вигадані зі стелі й не мали жодного стосунку до імітації голосування чи підрахунку.

(Що залишилося в цифрах?) Нещодавно блоґер Кіреєв помітив, що абсолютні цифри явки і голосів на донбаських «референдумах» були грубо підігнані під заздалегідь визначені відсотки: «Отже, за „Донецьку республіку“ було 662752 голосів, что складає 68,3500%, за „Вільний Донбас“ було 306892, что складає 31,6500%. Знову з точністю до людини. Кількість недійсних на виборах у Верховну Раду і на виборах Голови ДНР збіглася з точністю до бюлетеня і знов-таки склала 4,25000%». Астрономічна точність, яка не залишає шансів припускати хоч який інший варіант, ніж вираховування кількості за наперед заданими відсотками. Це означає навіть не фальсифікацію, а абсолютно навмання сфантазовані цифри.

У коментарях уважні читачі звернули увагу, що так само під задані відсотки були підігнані результати на березневому окупендумі в Севастополі. Підробка виходила із заздалегідь озвученої кількості виборців, вигаданих 95,6 відсотків за перший пункт та явки в 89,5%.

        Всього голосів / Кількість виборців (274101 / 306258) = 0,895000
        Голосів за перший пункт бюлетеня / Всього голосів (262041 / 274101) = 0,95600

Як підробку легко пояснити і всі інші цифри, що вираховувалися від перших трьох з наступним зворотнім перерахунком. Голоси за другий пункт бюлетеня / Голоси за перший пункт = 3,53% теж з точністю до стотисячної, що свідчить про те, що готувалися спершу поставити такий відсоток, але прорахувалися і помилилися із знаменником (інакше б зменшилася кількість недійсних до відсотка, близького до цифри в Сімферополі). Така точність потрапляння у відстоки не може бути пояснена жодним іншим чином, ніж повною сфантазованістю результатів.

Отже, немає сумніву, що і по решті Криму того ж дня підрахунки проводилися абсолютно так само, що не було потреби в підрахунках на місцях. Дані, з яких можна вивести всі озвучені результати, теж не могли бути іншими, ніж відома заздалегідь кількість виборців та вигадані відсотки явки й кількість голосів за перші два пункти. Але в Сімферополі, очевидно, рахували по-своєму. Трохи розумніші за севастопольських, сімферопольські «зелені чоловчіки» повторно перерахували відсотки після мінімальної зміни.

Офіційні результати голосування 16 березня 2014 р. в Сімферополі, визнані російською владою:
        Кількість виборців: 1534815
        Всього голосів: 1274096 (явка 83,01 %)
        За перший пункт: 1233002 (96,77 %)
        За другий пункт: 31997 (2,51 %)
        Недійсних: 9097 (0,71 %)

На вигадування вказують дуже красиві круглі цифри. (Круглий розрахунок видно і в явці: 1534815 * 0,83 + 200 = 1274096,45). Це неприховувані тепер свідчення попереднього розрахунку в тисячах. Припущення про схему підтверджується тим, як бандити інформували про проміжні результати, які неможливо пояснити при хоч якомусь підрахунку.  

Часто можна почути, що, незважаючи на фальсифікації, населення Криму все одно проголосувало б так і на чесному й відкритому референдумі. Що якісь підробки результатів потрібні були тільки для прискорення офіційного оформлення переходу до РФ. Що ж, це міркування і означає окупацію, як вона є, що справжня думка нікого з росіян не цікавить, що за населення російській владі дозволено вигадувати будь-які цифри і будь-які погляди.
 

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

%d bloggers like this: