Діаріуш або тиск слова

August 21, 2014

На незалежність Каталонії

Filed under: Політологія — maksymus @ 09:37

 
Хоч як це дивно, сепаратизм може бути культурний, ба можна сказати, проґресивний. За приклад може правити рух на підтримку відокремлення Каталонії від Іспанського королівства. (І то правда, животіти при чужій монархії є постійним викликом для будь-якої вільної людини. Свою мало хто витримає, а тут іще чужа династія. Смерть тиранам!)


«З іскрою історії і сміливим кроком уперед…» Близько шести тисяч каталонців співають пісню і скачуть на підтримку незалежності реґіону. Посилання: https://youtu.be/7nPvfqn2hhI

Нормальний сценарій сучасного сепаратизму чи реґіоналізму передбачає кілька важливих етапів успішного відокремлення чи збільшення прав статусу території: місцевий культурницький рух, бажано зі своєю мовою й розробленим історичним наративом, — спокійні, законні, але при цьому тверді політичні програми груп активістів — усвідомлення суб’єктності масою населення — обговорення питання в національному масштабі — полюбовне взаємовигідне вирішення питання. В принципі, в Криму все це могло пройти саме так, після інтеґрації кримських татар і залишків радянського народу в єдиний політичний суб’єкт «кримців», що міг би виступати таким і для всієї України. Шкода, що цивілізований сценарій не для російських/радянських людей. «Окупендум», як називають кримський фарс у вигляді референдуму, нав’язаного окупаційними російськими військами, перекреслив всі шанси на реалізацію коли-небудь цивілізованого варіанта розлучення. Півострів було відібрано силою, відібрано настільки незграбно, що документи на власність залишилися в України, й визнані за єдині справжні цілим світом, але фактично самочинно розпоряджається на місцевості бандитська Російська Федерація, яка продовжує збільшувати там військову присутність. І шансів виправити ситуацію полюбовно не залишилося. Навіть, якщо все населення Криму до останнього стоятиме за, або проти відокремлення від України, їхня думка нічого вже не означає. Адже з появою там російської армії були втрачені шанси на утворення кримчанами своєї півострівної суб’єктності.

А от шанси на перенесення військових дій з визволеного Донбасу на Кримський півострів незмінно зростатимуть з кожним днем формування, переозброєння, зміцнення українського війська. І замість спільних посмішок при полюбовному завершенні договірного процесу, кримське населення всі наступні дні, місяці, або й роки під російською окупацією житиме на спірній невизнаній території, на якій кожної хвилини можуть розпочатися бойові дії. Це явно не сприятиме розвиткові людського потенціалу ні місцевого населення, ні цілої України, змушеної через безумство Кремля витрачати кошти не на новенькі сміттєвози для комунальників чи автомобілі для медичної допомоги, а на бойові машини піхоти. Але такими є суворі умови сусідства з аґресивними сусідами.
 

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: