Діаріуш або тиск слова

June 13, 2014

Аби танцювати вмів, а робити й лихо навчить

Filed under: Політологія — maksymus @ 10:44

 
Після гучних європейських поїздок та урочистої інавґурації Порошенко кудись зник. І цілий тиждень я нічого про нього не чув, не бачив виступи з екранів. Не здивуюсь, якщо він узагалі нічого не робив, а святкував чи там завів собі якесь нешкідливе хобі, на кшталт малювання чи бджолярства. Я майже не іронізую. Непомітність керівника держави мені подобається більше за постійну патерналістську присутність у кожній шпарині. В ідеалі обиватель не повинен перейматися навіть його ім’ям. Власне, з тими мізерними повноваженнями, що їх має теперішній Президент України, краще мовчати, ніж говорити загальні фрази, аж поки вороженьки самі не згинуть, як роса на сонці. Ба ні, все ж іронізую. Під час зовнішньої аґресії непрацездатність механізмів національної держави відчутна кожному обивателеві, надто тим, хто вже змушений був стати біженцем у власній країні. А повернути ці механізми до належного стану можна тільки надавши нову виборону народом леґітимність усім імітаційним раніше гілкам влади, починаючи з перевиборів Верховної Ради.

* * *

На повному серйозі в пресі обговорюється побудова довжелезної прикордонної стіни на східному кордоні України. Причому тільки в тих областях, де виявилися зруйновані державні органи влади та спецслужби. Від варварів, від «білих ходоків», від здичавілих Інших завжди хочеться відгородитися якнайкраще, хоч стіною до неба, хоч ровом з крокодилами, це бажання чудово зрозуміле. Але перед тим, як витрачати кошти на зведення нового Змієвого валу, заводити прикордонних собак та контрольно-слідову смугу, краще спершу зрозуміти, чому така стіна не потрібна в Чернігівській та Сумській областях, хоча там проходить той самий небезпечний кордон, але була б дуже корисна для захисту спокою українців од Харкова до Маріуполя.

Якщо вже візьмуться зводити, згодиться досвід побудов і призначення подібних оборонних споруд з сивої давнини. Здається, Коллінґвуд досліджував продовження Адріанового валу на узбережжі, припустивши із загальних міркувань потребу в існуванні сторожових веж. Можливо, нам почати треба з таких веж спостереження і системи реаґування на диверсійні групи, а вже потім переходити до зведення суцільних бетонних блоків.
 

1 Comment »

  1. Смысла в фортификационной линии вдоль восточной границы, конечно, нет. Символическая роль её скорее негативна, а практическая близка к нулю: современная армия или даже диверсионная группировка её разрушит за считанные минуты в любом месте – если она не будет защищена украинской армией и если за стеной интервентов будут ждать пророссийские симпатизанты. Совершенно согласен, что надо вместо стены создавать систему выявления и оповещения, и мобильные группировки, готовые отреагировать на вторжение. Но не менее важно, конечно, переустройство общества в “интервенто-опасных” регионах. Мне кажется, разница между Черниговской и Луганской областями лучше всего объясняет марксистский подход: есть классы, заинтересованные в или просто привыкшие к советско-имперскому типу устройства, а есть такие, которым выгоднее или ближе европейско-буржуазное устройство. Пролетариат, люмпен-пролетариат и чиновничество заинтересованы в советско-имперской модели – а их процент и политический вес велик именно на крайнем востоке. А мелкие предприниматели, “когнитариат” и крестьяне заинтересованы в европейской модели. И они доминируют в остальной части страны. Поэтому надёжно защититься от будущих вторжений с востока и устранить донбасскую “Вандею” можно лишь путём коренных экономических реформ, демонтажа дотационных отраслей экономики и открытия возможностей для частного предпринимательства.

    Comment by gdesignal — June 14, 2014 @ 14:40


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Website Powered by WordPress.com.

%d bloggers like this: