Діаріуш або тиск слова

September 21, 2012

«Посчитали — прослезились»

Filed under: Політологія — maksymus @ 10:56

 
Уже не маю в телевізорі ні ТВі, ні RTVi, на 5-му каналі крутяться вужем, щоб не сказати зайвого, доводиться замість новин постійно натрапляти на якусь солощаву муть, через яку журналістів укупі називають представниками найдавнішої професії. Найгірше, загальна подача українських інформаційних служб дуже наблизилася до російського стилю зверхнього повчання-розважання ідіотів. У стилістиці, характерній для суспільства з перерізаними каналами зв’язку з владою. Подібність така, що не одразу можна розпізнати, яку владу надибаний канал хвалить, нашу чи сусідську, або яких опозиціонерів та попередників ганить.

Натрапивши на сюжет про зимовий час, почав прислухатися. Невже, думаю, наші бовдури знову граються в добродійників за наш рахунок. А от не вгадав. Це в Російській Федерації нині вирішили перейти з літнього на зимовий, але знову йдеться про остаточне зупинення переведння стрілок і розв’язання питання часових поясів. При цьому вірнопіддані московські канали наче забули, яку «пурґу» гнали минулого року. Тепер уже наперебій повторюють арґументи за зимовий час, проте з тим же рівнем достовірності й точністю цитування, з тією же зневагою до об’єктивної подачі даних та поглядів, як і минулого разу. Уже і ранкова економія важлива, і віддалення від європейських країн, над яким ті ж ведучі іронізували минулого разу, і знову чомусь згадали скарги молочниць на надої, які раніше слугували для доведення протилежного. Інваріантом залишається зверхнє ставлення до решти світу, гордість за особливий шлях, а головне — безкінечна батьківська турбота влади про темний нарід.

Добре, що цієї осені нашим можновладцям, заклопотаним виборчою кампанією, не до цього. Бо копіювання сусідського прикладу в них записане на рівні інстинктів. Мавпочка бачить — мавпочка повторює.
 

24 Comments »

 1. Максиме, коли ж уже дочекаємося вас у Фейсбуку? :)

  Comment by hector_von_kyiv — September 21, 2012 @ 12:31

  • I “like” this

   Comment by iozhikov — September 21, 2012 @ 12:42

  • добре що хоч не у твіттер запрошуєте

   Comment by sleepy16 — September 21, 2012 @ 14:08

   • Запросив би, якби сам там був :)

    Comment by hector_von_kyiv — September 21, 2012 @ 14:33

    • ндиииииии…. уявляю-уявляю собі Максима у форматі 256 знаків – і ні, не виходить :) на щастя :P

     Comment by sleepy16 — September 21, 2012 @ 14:36

     • А там такий формат? Я не в курсі просто. Якщо так, то це, звісно, не для Максима платформа :)

      Comment by hector_von_kyiv — September 21, 2012 @ 14:39

      • угу, це їхній базовий формат і головна “фіча”.
       може, я помиляюсь, і обмежують навіть 128ма знаками.

       Comment by sleepy16 — September 21, 2012 @ 14:44

     • 140 знаків

      Comment by iozhikov — September 21, 2012 @ 15:46

   • А я колись відкрив твітер. :-) Написав туди одне речення, але якось не пішло, тому навіть логін давно забув.

    Comment by maksymus — September 21, 2012 @ 14:46

    • оооо :)
     ви мене здивували :)

     Comment by sleepy16 — September 21, 2012 @ 14:47

     • Тоді (2009) навіть Ющенко відкрив офіційний обліковий запис President_ua. Мені було цікаво, що з цього вийде. Та нічого не вийшло.

      Comment by maksymus — September 21, 2012 @ 15:25

      • не дивуюсь :) це ж хіба формулами писати. але і формули без intuition мало чого варті.

       Comment by sleepy16 — September 26, 2012 @ 11:27

  • Коли я почну бачити без реєстрації, що туди варто переходити. Мене в принципі не влаштовують дві їхні принципові речі — закритість для індексації і перегляду зовні та необхідність відкривати особисті дані прои реєстрації. (При цьому я пробував зареєструвати сторінку дуже давно, але мій мейл не зміг одержати код для підтвердженя. І, попри це, я на цей непідтверджений мейл постійно одержую запрошення. От така увага мене бентежить.)

   За останній рік я тільки на минулому тижні мав необхідність заходити кілька разів на Фейсбук, бо хотів переглядати оперативну інформацію про події навколо ТВІ. Але дивний стиль і формат, що розгортається при прокрутці, мені досі незрозумілий.

   Comment by maksymus — September 21, 2012 @ 14:32

   • Нова платформа – це завжди тяжко, ніде правди діти. Але, думаю, адаптуватися і там можна буде досить швидко. В жодному разі не хочу порівнювати ніякі переваги чи недоліки. Єдине, що мушу відзначити: віртуальне життя досить стрімко перетікає туди, а тут день у день порожнішає.

    Comment by hector_von_kyiv — September 21, 2012 @ 14:38

    • Так завжди буває зі старими платформами. ЖЖ помирає вже кілька років, як його продали і почали ставити експерименти з дизайном. Я думаю, що найкрашим для мене переходом був би окремий блоґ, поєднаний трансляцією з ЖЖ, з можливістю підключення коментарів користувачів різних мереж, але для цього треба буде витратити значний час, щоб розібратися зі скриптами та технічною підтримкою на рівні хостинґу.

     Comment by maksymus — September 21, 2012 @ 14:42

     • Хороший варіант.

      Comment by hector_von_kyiv — September 21, 2012 @ 14:44

     • найкрашим для мене переходом був би окремий блоґ, поєднаний трансляцією з ЖЖ, з можливістю підключення коментарів користувачів різних мереж

      згодна, це було б хороше технічне рішення

      Comment by sleepy16 — September 21, 2012 @ 14:47

     • ЖЖ занепадає не так через експерименти (чи будь-яку свою політику), як через поширеність фейсбука. Там просто більше юзерів, тому виникла ситуація, що писати краще [перш за все] туди. Тому багато популярних авторів перейшли в фейсбук.

      Comment by iozhikov — September 21, 2012 @ 15:54

      • Більше юзерів — не найголовніший фактор. У соціальної мережі може бути більше учасників, ніж у системи блоґів, і популярних також, але формат спілкування не відповідає потребам конкретного користувача. Думаю, навіть сам формат є важливим фактором збільшення популярності певних юзерів.

       Дизайн ЖЖ, як видно, оновлюється в бік розважальних прикрас, що перешкоджатиме потребі вдумливого спілкування. До того ж, ЖЖ орієнтується на російський сеґмент, з усіма стрічками, рейтинґами та под. Я їх не бачу, бо в налаштуваннях відключив, але нові користувачі відлякуватимуться, як «відпадають» західні користувачі.

       Comment by maksymus — September 22, 2012 @ 10:40

    • у фейсбука для мене як технічно орієнтованої людини навігація і структура занадто незрозумілі і неітуїтивні. я би туди ні як читач, ні як дописувач не переходила.

     і ще ці неприємні чудасії із privacy settings, запрошеннями на незареєстровані адреси…

     Comment by sleepy16 — September 21, 2012 @ 14:45

   • в фейсбука незручний дизайн (а для блога – дуже незручний). Але він має перевагу масовості (“там всі”).

    Окремий блог з трансляцією (дозволю собі оцінити вашу ідею) – зайвий. Хіба що він стане чимось більшим за приватний блог. Подавати його як ЗМІ чи щось таке. А якщо ні – то і сенсу нема. Все рівно всі читачі в фейсбуці і лайвджорналі. Я собі так кілька раз вирішував, коли приходила думка писати в окремому блозі.

    Comment by iozhikov — September 21, 2012 @ 15:19

    • Я розумію проблеми окремого блоґа. Мене зупиняє, головним чином, проблема технічної підтримки. Якщо брати якісь поширені скрипти, то доведеться їх постійно оновлювати, займатися зайвою технічною справою, на яку не хочеться вирачати час.

     Comment by maksymus — September 21, 2012 @ 15:23

     • ага, а в мене це сформулювалось як витрачати час і неясно навіщо (що ти здобуваєш окремим блогом, якщо він функціонує, тобто спілкується з читачами, точно так само, як теперішні блоги)

      Comment by iozhikov — September 21, 2012 @ 15:57

 2. > Бо копіювання сусідського прикладу в них записане на рівні інстинктів. Мавпочка бачить — мавпочка повторює.
  Ну, цього разу це росіяни починають із копіювання нашого скасування скасування скасування :)

  Comment by drundia — September 21, 2012 @ 14:14


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

%d bloggers like this: